Close Sidebar close
mamafizjoterapeuta
  • JESTEM NA ETAPIE…
    • Oczekiwania na Maluszka.
    • Okruszka 0-3 miesiące.
    • Odkrywcy 4-7 miesięcy.
    • Poszukiwacza 8-36 miesięcy
  • Fizjo-Baby-Gimnastyka
  • BLOG
  • SKLEP
  • O MNIE
  • KORZYSTAMY
  • WSPÓŁPRACA
  • Polityka prywatności

  • JESTEM NA ETAPIE…
    • Oczekiwania na Maluszka.
    • Okruszka 0-3 miesiące.
    • Odkrywcy 4-7 miesięcy.
    • Poszukiwacza 8-36 miesięcy
  • Fizjo-Baby-Gimnastyka
  • BLOG
  • SKLEP
  • O MNIE
  • KORZYSTAMY
  • WSPÓŁPRACA
  • Polityka prywatności
mamafizjoterapeuta
mamafizjoterapeuta
    0-3 miesiące 4-7 miesięcy Leżenie na brzuszku

    4 powody, dla których dziecko może nie lubić leżenia na brzuszku.

    Wyobraź sobie, że jesteś niemowlakiem. Że nagle i… w zasadzie całkiem niespodziewanie znalazłaś_eś się w zupełnie nowym, nieznanym świecie… że nie do końca jeszcze kontrolujesz ruchy swojego ciała, a już coś konsekwentnie i bez litości „ściąga” Cię w dół.

    Tym czymś jest siła grawitacji, która… na ten moment jest mocnym przeciwnikiem, a z którą trzeba przecież nauczyć się żyć. Nie da się od niej uciec inaczej niż wystrzelając się w kosmos, a przecież… to chyba nie jest najlepszy pomysł… 😉
    Twoje ciało do tej pory doświadczało dużo zgięcia. Tam, gdzie byłaś_eś było ciasno i przytulnie. Teraz, ogromna przestrzeń i siła grawitacji „otwierają” Cię…
    To tylko skromny początek zmian, ale… i tak sporo się dzieje, jak na niespełna 4 kilogramy szczęścia, prawda? 😉

    JAK WYGLĄDA KONTROLA GŁÓWKI W POSZCZEGÓLNYCH MIESIĄCACH?

    • noworodek położony na brzuszku nie potrafi jeszcze utrzymać główki nad podłożem, ale podejmuje, zakończone sukcesem, próby obracania jej z jednego boku na drugi. Nóżki dziecka są ugięte, łokcie cofnięte za linię barków, a rączki „schowane” pod klatką piersiową.
    • w drugim miesiącu życia dziecko przez chwilę jest w stanie kontrolować główkę w linii środkowej ciała. Potrafi przez krótki czas utrzymywać ją uniesioną nad podłożem i obracać z jednego boku na drugi. Bródka malucha znajduje się blisko mostka, nóżki nadal ugięte, ale już nie tak mocno jak w poprzednim miesiącu. Łokcie ułożone są nadal nadal za linią barków, ale w porównaniu z poprzednim miesiącem, nieznacznie przesunięte w przód.
    • w trzecim miesiącu życia dziecko potrafi przez długi czas utrzymywać główkę uniesioną nad podłożem Potrafi kontrolować ją w linii środkowej i patrzeć na wprost, ale swobodny zwrot główki w obydwóch kierunkach również jest możliwy. Nóżki są swobodnie wyprostowane, a łokcie znajdują się dokładnie pod linią barków.
      Pojawia się tzw. symetryczny podpór na przedramionach, który jest ważnym kamieniem milowym rozwoju maluszka.
    • w kolejnych miesiącach dziecko zaczyna podpierać się coraz wyżej tak, że nad podłoże unosi się już nie tylko jego główka, ale też klatka piersiowa i brzuszek. Stopniowo odchodzi od pełnej symetrii po to, by eksperymentować z przenoszeniem ciężaru ciała na boki…

    Dobrze, jednak… wracając do tematu.

    DLACZEGO DZIECKO MOŻE NIE LUBIĆ LEŻENIA NA BRZUSZKU?

    1. TRUDNE.

    Nie ma wątpliwości, że leżenie na brzuszku, a właściwie unoszenie nad podłoże stosunkowo dużej i ciężkiej główki wiąże się dla malucha ze sporym wysiłkiem.
    Część dzieci ze spokojem „bierze to na klatę” i po prostu obraca główkę z jednego boczku na drugi fundując sobie chwile odpoczynku, ale inne wydają się nie odpuszczać i walczą z grawitacją z całych swoich sił, aż ta ostatecznie ich pokona…

    • Aby zrozumieć… trzeba to poczuć, dlatego zachęcam Was do podjęcia wyzwania. Tylko ten, kto je podejmie może czytać dalej 🙂 (nie żartuję, my też, na różnego rodzaju szkoleniach przechodzimy takie „testy” i to naprawdę pomaga! 😊).


    Połóż się na brzuchu w pozycji, która przypomina pozycję noworodka.
    Ugnij nogi w kolanach, zegnij ręce i wsuń je pod swoją klatkę piersiową. Zaciśnij pięści i ułóż je tak, aby to palce, a nie grzbiet dłoni dotykały maty, na której leżysz.
    Tak, to dziwne uczucie, kiedy pośladki znajdują się wyżej niż głowa, ale cóż… takie życie noworodka. 😊
    Spróbuj teraz unieść i utrzymać przez chwilę głowę nad podłożem. Spróbuj obrócić ją z jednego boku na drugi.
    Raczej kiepska perspektywa na dłuższy czas, prawda?
    – Dobrze – w takim razie wiesz już jakie warunki leżenia na brzuszku na dziecko w pierwszym miesiącu życia.

    Teraz wysuń nieznacznie swoje ręce w przód. Niech łokcie będą jeszcze za linią barków, ale już nie tak bardzo cofnięte, jak miało to miejsce chwilę wcześniej. Możesz minimalnie bardziej wyprostować swoje nogi.
    Teraz unieś głowę.
    Jest odrobinę łatwiej, ale… w dłuższej perspektywie nadal trudno wyobrazić sobie leżenie w ten sposób przez 15 – 20 minut, prawda?
    Czujesz, jak przedramionami pchasz w podłoże? Tak ma być! 😊
    – Gratulacje! Wiesz już, jak „czuje się” Maluch leżąc na brzuszku w 2. miesiącu życia. 😊

    Teraz wyprostuj swobodnie nogi. Niech Twoja miednica leży na podłożu. Ustaw łokcie dokładnie pod barkami.
    Lepiej? Myślę, że zdecydowanie tak! 😉 Czujesz, jak przedramiona mocno wpychają się w podłoże???
    Ale… zaraz, zaraz, trochę aktywności! Oddal barki od uszu! 😉
    No! Nareszcie mamy to!
    Całkiem przyjemnie, choć jeśli chcemy nie „zawieszać się” na swojej obręczy barkowej, to nadal wymagająca sprawa…😉
    – W dużym skrócie tak pracuje Maluszek położony na brzuszku w końcówce trzeciego miesiąca życia.

    Myślę, że po tym krótkim teście nikt już nie ma wątpliwości, że leżenie na brzuszku jest początkowo zwyczajnie trudne, a wraz z tym, jak zmieniają się warunki „techniczne” (nóżki zaczynają się prostować, miednica zbliża się do podłoża, a rączki wysuwają w przód) dziecku jest coraz łatwiej.


    Dzieje się to spontanicznie i jest konsekwencją naturalnego rozwoju, dlatego nie ma takiej potrzeby, aby w jakiś specjalny sposób w to ingerować. Kiedy jednak dziecko protestuje, warto znać sposoby, dzięki którym leżenie na brzuszku będzie mogło stać się dla Twojego maluszka choć odrobinę bardziej znośne.

    JAK SOBIE POMÓC?


    Jeśli Twoje dziecko – położone na brzuszku mocno protestuje, możesz spróbować sprawić, aby siła grawitacji stała się jego sprzymierzeńcem, a nie wrogiem!
    W jaki sposób?
    Jeśli wiemy już, że leżenie na brzuszku jest trudne m.in. dlatego, że pupka znajduje się wysoko i środek ciężkości ciała przesunięty jest w przód, spróbuj ułożyć maluszka np. na swoich kolanach w taki sposób, aby jego miednica znajdowała się niżej niż barki.
    Środek ciężkości ciała przesunie się wtedy w kierunku pupki dziecka i główka stanie się relatywnie lżejsza. 😉

    Drugim częstym powodem, dla którego dzieci mogą nie lubić leżenia na brzuszku jest…

    2. BRAK UMIEJĘTNOŚCI PCHANIA W PODŁOŻE.


    Pamiętasz, jak podczas naszego testu czułaś_eś, że Twoje przedramiona mocno pchają w podłoże?
    Teraz połóż się w ten sposób ponownie, ale oderwij przedramiona od maty.
    Czujesz wzrastające napięcie mięśni karku i grzbietu? Jak długo jesteś w stanie w ten sposób wytrzymać?
    No właśnie… niezbyt długo.
    Ale to dobrze, ponieważ taka pozycja nie sprzyja pojawieniu się równowagi i dobrej współpracy pomiędzy mięśniami przedniej i tylnej ściany tułowia.
    Mięśnie grzbietu pracowały mocno. Mięśnie klatki piersiowej i brzucha były rozciągnięte. W takich warunkach trudno mówić o dobrej jakości leżenia na brzuszku. To raczej walka.
    To właśnie dlatego tak ważne jest, aby Twój maluszek, podczas leżenia na brzuszku opierał przedramiona o matę i pchał nimi w podłoże. To jeden z ważnych elementów umożliwiających pojawienie się dobrej współpracy pomiędzy poszczególnymi grupami mięśniowymi.
    Dlatego każdorazowo, kiedy podkładasz pod paszki malucha zrolowany ręcznik upewnij się, że nie jest on zbyt gruby i że umożliwia dziecku oparcie przedramion o matę.


    CO JESZCZE MOŻE BYĆ POMOCNE?


    Powiedzieliśmy już sobie, że kluczem do sukcesu jest ZRÓWNOWAŻONA praca grup mięśniowych. W takim razie – skoro w sytuacji braku umiejętności pchania w podłoże mocniej pracowały mięśnie grzbietu… teraz trzeba wymyślić coś, aby zachęcić do pracy mięśnie przedniej ściany tułowia. 😊
    Jak to zrobić?
    Może wydawać się to dość mało związane, ale… zabawa w leżeniu na pleckach jest tutaj ciekawym pomysłem. 😊
    Położenie swojej dłoni na klatce piersiowej maluszka, zachęcanie go do łączenia rączek w linii środkowej ciała, a po trzecim miesiącu życia zachęcanie do wysuwania rączek przed klatkę piersiową, do unoszenia nad podłoże zgiętych w biodrach i kolankach nóżek, turlanie na boczki… To wszystko sprawi, że przednia ściana tułowia dowie się, że żyje. 😊

    3. ZBYT MIĘKKI MATERAC.


    Zdecydowanie tak! Zbyt miękki materac na którym leży dziecko może przyczynić się do tego, że opanowanie leżenia na brzuszku nie będzie takie proste.
    Dziecko potrzebuje stabilności. Potrzebuje silnego feedbacku, czyli informacji zwrotnej z otoczenia.
    Pchając w miękkie podłoże maluch otrzymuje tę informację w bardzo ograniczonej ilości.
    Twarda mata daje nam wyraźny sygnał, że w nią pchamy – była okazja to odczuć, prawda? Nasze stawy otrzymały wtedy bardzo konkretną informację zwrotną.
    Nie bez powodu w rehabilitacji wykorzystuje się techniki kompresji polegające na tym, że terapeuta dodatkowo dociska do siebie powierzchnie stawowe w konkretnym ułożeniu, by łatwiejsze było „zapamiętanie” danej pozycji…
    Dlatego jeśli Twój maluszek ma trudność z leżeniem na brzuszku upewnij się, że podłoże, na którym leży nie jest zbyt miękkie.

    4. DYSKOMFORT.


    Oczywiście powodem, dla którego dziecko nie akceptuje pozycji na brzuszku, może być dyskomfort związany np. z cofaniem się treści pokarmowej z żołądka do przełyku.

    Kwaśna treść powoduje podrażnienie delikatnej śluzówki, uczucie pieczenia i ból.
    O ile udowodniono, że podczas snu w pozycji na brzuszku dochodzi do najmniejszej ilości podobnych incydentów, o tyle podczas aktywności może być ich sporo. (O tym dlaczego AAP nie zaleca układania dziecka do snu na brzuszku przeczytasz tutaj: >>>PRZEJDŹ<<<) .

    W takich warunkach w pierwszej kolejności należałoby pozbyć się przyczyny dyskomfortu. Należałoby zastanowić się jak poradzić sobie z refluksem i… czym on tak naprawdę jest spowodowany.

    Tylko likwidacja przyczyny może dać nam trwały sukces. (O refluksie pisałam m.in. tutaj: >>>ZOBACZ<<<)

    Żeby była jasność.

    To tylko niektóre, choć stosunkowo częste przyczyny niechęci dziecka do leżenia na brzuszku w pierwszych miesiącach życia. Jednak jedno jest pewne – warto dążyć do ich poznania po to, by się z nimi skutecznie uporać. 😊

    Pamiętajcie, że każde dziecko jest inne, dlatego tak ważne jest tutaj indywidualne podejście…

    Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj też to, co my, jako Rodzice serwujemy naszemu dziecku każdego dnia podczas podnoszenia, noszenia czy zabawy. Dlatego zachęcam Was do tego, aby przyjrzeć się bliżej tematowi „przyjaznej pieęgnacji” >>>ZOBACZ<<<.

    O tym, jaki może mieć ona związek z leżeniem na brzuszku, przeczytacie np. tutaj: >>>PRZEJDŹ<<<

    Optymistyczny akcent na koniec jest taki, że zdecydowana większość dzieci w miarę, jak zmieniają się wspomniane wcześniej warunki „techniczne”, stopniowo zaczyna lubić tę pozycję coraz bardziej, aż w okolicach 6/7/8… miesiąca życia chce przebywać w niej przez większość swojego czasu. 😊

    Rodziców pięciomiesięczniaków, którzy dobrnęli do tego momentu zachęcam do lektury wpisu o „pływaniu” – bardzo specyficznej aktywności małego człowieka, która potrafi napędzić strachu… 😉 >>>ZOBACZ<<<

    *Wpisy mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty ani innego specjalisty, dlatego wszelkie wątpliwości koniecznie skonsultuj z osobą, która ma okazję zbadać Twoje dziecko. Dla dobra Twojego Maluszka nie udzielam porad on-line.

    A… jak u Was z zabawami? Jeśli czasem brak Ci pomysłu, zerknij tutaj!

    GOTOWE POMYSŁY NA ZABAWY w pierwszych 2. latach życia dostępne od teraz w PAKIECIE!

    ZOBACZ PAKIET
    ZOBACZ KURS 0-3


    ZOBACZ KURS 4-7


    ZOBACZ KURS 8-18

    Twoje udostępnienie wiele dla mnie znaczy, dziękuję! ❤️
       
    1 Comment
    dlaczego niemowlę nie lubi leżeć na brzuszkujak nauczyć dziecko leżenia na brzuszkuleżenie na brzuszku
    • Rozejście mięśnia prostego brzucha u dziecka…?

    • O co chodzi z tym „wydłużaniem stron”?

    1 Comment

  • Reply Magda at

    Dzień dobry, szukam porady, mój maluszek, 9 tygodniowy, boryka się z problemami gazów i boli brzuszka, jedyna pozycja w której jest w stanie przespać więcej niż 30 min to pozycja na brzuchu. O ile w dzień nie stanowi to problemu i tak go układam tak w nocy boję się go tak układać, czy czuwajac przy nim jest może jednak dobre aby spał tylko na brzuszku? Zauważyliśmy że gdy męczą go gazy strasznie wierci się spiąć na brzuszku i pelza po łóżeczku, ostatniej nocy przepelznal całe łóżeczko. Proszę bardzo o radę pozdrawiam

  • Odpowiedź Anuluj

O mnie

 

 

Nazywam się Małgorzata Paleczny. Jestem pełnoetatową żoną, mamą i fizjoterapeutą. Kocham to, co robię i choć moja doba nigdy się nie kończy, postanowiłam założyć bloga.

 

Piszę o rozwoju psychoruchowym dziecka od narodzin, pokazuję sposoby na jego wspieranie, a także opowiadam historie z barwnego życia naszej siedmioosobowej rodziny 😉

 

Wpisy mają charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty, dlatego nie udzielam porad on-line.

[markawlasna]

JUŻ JEST! NAJNOWSZY PRZEWODNIK PO ZABAWACH Z MALUSZKIEM!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!

POZNAJ MNIE LEPIEJ I OTRZYMUJ TREŚCI, KTÓRYCH NIE PUBLIKUJĘ NIGDZIE INDZIEJ!

ZAPISZ SIĘ!

ULGA DLA BRZUSZKA. PRAKTYCZNE MINI – SZKOLENIE.

SPRAWDŹ

KUP TORBĘ I WESPRZYJ FUNDACJĘ GAJUSZ.

ZOBACZ

KURS on-line: Typowy rozwój dziecka 0-3 miesiące

SPRAWDŹ
 

KURS on-line: Typowy rozwój dziecka 4-7 miesięcy

SPRAWDŹ

KURS on-line: Typowy rozwój dziecka 8-18 miesięcy

SPRAWDŹ

mama_fizjoterapeuta

mama_fizjoterapeuta
👉 Czy wiesz, że aby mądrze wspierać rozwój 👉 Czy wiesz, że aby mądrze wspierać rozwój swojego dziecka czasami nie musisz robić absolutnie nic?
To znaczy… możesz zrobić sobie kawę i po prostu podziwiać to, co właśnie się wydarza! ☕️
👉 Oczywiście dbanie o dobre doświadczenia to bardzo ważna rzecz, ale kiedy maluch pracuje nad jakąś umiejętnością, to wcale nie oznacza, że musisz go jej dodatkowo uczyć i pokazywać „najwłaściwszą z dróg”…
Zdrowo rozwijające się dziecko do tej drogi dotrze – metodą prób i błędów, ale to właśnie dzięki nim nauczy się najlepiej! 💪
To dzięki „błędom” będzie w stanie jeszcze lepiej poznać swoje możliwości, ale i ograniczenia… To niesłychanie ważna lekcja życia! 🔥
Dlatego czasami zrób sobie kawę i po prostu patrz!❤️
Nawet w terapii stosuje się zasadę „hands on” kiedy to nasze ręce „prowadzą dziecko”, ale zawsze, kiedy tylko to możliwe, kierujemy się zasadą „hands off” i dajemy maluchowi szansę na to, aby samodzielnie osiągnął upragniony cel.
Życzę Ci smacznej kawki! ❤️
👉 Zapisz ten post i chodź na bloga. Link do ciekawych wpisów znajdziesz w BIO.
Ps. Daj znać czy masz takie momenty, że po prostu patrzysz i podziwiasz 🥰❤️🔥
#mamafizjoterapeuta
#rodzew2023
#rozwojniemowlaka
#noworodek
#noworodekwdomu
#przyjaznapielegnacja
#mamaidziecko
#mojewszystko
#jestembojestes
#trendingaudio zabawyzniemowlakiem
👉 Przymierzasz się do zakupu bucików dla malu 👉 Przymierzasz się do zakupu bucików dla maluszka, ale nie wiesz jakie wybrać, aby dobrze pasowały na małą stópkę?
👉 Twoje dziecko ma wyjątkowo szczupłe lub pulchne stopy i trudno jest Ci dobrać odpowiedni bucik?
👉 Wysokie podbicie sprawia, że niemal wszystkie modele odpadają już w przedbiegach?
✅ Sprawdź mój najnowszy wpis na blogu! 
✅ Znajdziesz tam podpowiedzi jakie buciki wybrać dla różnych rodzajów stópek na różnych etapach nauki chodzenia. 🔥
Koniecznie zapisz ten post na później i poślij dalej w świat - być może przyda się również innym Rodzicom. 
👉 No i oczywiście daj znać jakie są Twoje doświadczenia. Jakie stópki ma Twój maluszek? Trudno Ci wybrać dla nich odpowiednie buciki?
Link do wpisu w BIO.
#mamafizjoterapeuta
#bucikidladzieci 
#bucikidlaniemowlaka 
#pierwszekroczki
#rozwojniemowlaka
#wysokiepodbicie
#rodzew2023 
#roczek
#instamama
#instamateczki
Kochani, pewien wspaniały mąż i tata ma dzisiaj Kochani, pewien wspaniały mąż i tata ma dzisiaj swoje okrągłe urodziny. ❤️🎂
Dlatego znikamy na chwilę (tylko we dwoje!!! 😍), ale już jutro wieczorem wracam do Was z obiecanym, bucikowym wpisem.
Trzymajcie się ciepło, życzymy Wam dobrego dnia! 🥰 
#mamafizjoterapeuta
#urodziny
#rodzina
#rodzinatojestsila 
#love
#birthday
Kiedy na świecie miał pojawić się nasz pierwsz Kiedy na świecie miał pojawić się nasz pierwszy synek, zdecydowaliśmy się na zakup wózka używanego.
Oczywiście zawsze marzyłam o nowym, ale zarówno względy ekonomiczne, jak i to, że nie do końca wiedzieliśmy przez jak długi czas ma nam ten wózek posłużyć (czy spacerówka takiego wózka się sprawdzi czy raczej będzie zależało nam na mniejszym i lżejszym modelu) sprawiły, że Franek przez pierwsze miesiące korzystał z wózka z drugiej ręki.
👉 Czy uważam, że tamto rozwiązanie było złe?
Oczywiście, że nie! Jedyne, co bym zrobiła inaczej to to, że tym razem wymieniłabym materacyk w gondoli takiego wózka.
👉 Chcesz wiedzieć dlaczego to takie ważne?
Zajrzyj do nowego wpisu na blogu! (link w bio)
A jeśli szukasz naprawdę dobrego materacyka do swojej gondoli, znajdziesz go w @manufakturamateracy 
Z kodem MAMAFIZJOTERAPEUTA otrzymujesz 5% zniżki na całe zakupy. ❤️
#mamafizjoterapeuta
#wozekdzieciecy
#wozekdlaniemowlaka
#wyprawkadlanoworodka
# materacdogondoli
#współpracareklamowa 
#bedemama
#urodziłam 
#rodzew2023
👉 „Moje dziecko jest takie mięciutkie… prz 👉 „Moje dziecko jest takie mięciutkie… przelewa się przez ręce…
👉 „Czasami mam wrażenie, że na mojego maluszka mocniej działa siła grawitacji”…
👉 „Jest taki spokojny i rozluźniony… ciągle tylko je i śpi”…
To tylko kilka z określeń, używanych przez rodziców maluszków, u których stwierdzono „obniżone napięcie mięśniowe”.
👉 Jakie sygnały powinny zapalić nam pomarańczową lampkę? O tym właśnie dzisiaj!
👉 Czy w warunkach domowych możemy w jakiś sposób reagować? Oczywiście, że TAK! Pisałam o tym na blogu (linki do ważnych wpisów znajdziesz w BIO).
👉 Dlaczego akurat dzisiaj poruszam ten temat? - bo mamy dzień 21 marca - Dzień Osób z Zespołem Downa. Według większości Autorów, to właśnie znaczna hipotonia mięśniowa jest główną przyczyną różnic w rozwoju psychoruchowym dzieci zdrowych i dzieci z ZD.
Zapisz ten post na później i podziel się z innymi.
No i koniecznie daj znać jak u Was z napięciem mięśniowym!
Wysokie? Niskie? A może… w sam raz?
#mamafizjoterapeuta 
#napieciemiesniowe 
#rozwojniemowlaka
#obnizonenapieciemiesniowe 
#rodzew2023 
#bedemama
#noworodek
#noworodekwdomu
#urodziłam
Zabawa nóżkami to ważny etap rozwoju. 💪❤️
Maluszek zaczyna sięgać do swoich ud już w 4. miesiącu życia, a w końcówce 6. wkłada palce stóp do buzi. 👣👶
O tym, dlaczego to ważna sprawa i… na co jeszcze zwrócić uwagę, chcąc zachęcić Maluszka do takich zabaw, pisałam na blogu.
Sprawdź koniecznie!
Ważne linki znajdziesz w bio. ❤️
Daj znać czy fikanie bez pieluszki sprawdza się też u Was! 😉❤️
Ps. Pamiętaj, że dzisiaj o północy kończy się promocja na start mojego najnowszego Przewodnika po świecie zabaw z maluszkiem. Jeśli chcesz złapać go w niższej cenie dla siebie lub na prezent, wskakuj teraz. Link znajdziesz w bio i w relacji. 
[markawlasna]
#mamafizjoterapeuta
#fizjobabygimnastyka
#rozwojniemowlaka
#prezentdlaprzyszłejmamy
# noworodek
#todzew2023
👉Jak ze spokojem wspierać naturalny rozwój ma 👉Jak ze spokojem wspierać naturalny rozwój maluszka?
👉 Jak bawić się… bez zabawek?
👉 Jakie aktywności wybierać, aby były dopasowane nie tylko do wieku, ale przede wszystkim do aktualnych potrzeb i możliwości małego człowieka?
Tego wszystkiego dowiesz się z mojego najnowszego Przewodnika. 🔥❤️
✅ 151 bogato ilustrowanych stron,
✅ 30 minut VIDEO ZABAWY
✅BONUSY!😍
Można kupić w formie vouchera i podarować w 🎁 tym, którzy jeszcze czekają lub niedawno przywitali na świecie swoje maleństwo. 🥰❤️
Włożyłam w ten Przewodnik całe ❤️
Mam nadzieję, że będzie dla Was ogromnym wsparciem! 🥰
[markawlasna]
Promocja na start kończy się jutro o północy. 
Link w bio. 
#mamafizjoterapeuta 
#fizjobabygimnastyka
#zabawazniemowlakiem
#babyshower
#prezentdlaprzyszłejmamy
#rozwojowelove
#rodzew2023 
#bedemama
#wyprawkadlanoworodka
Jak tam Wasze bucikowe łowy? 😉 Żyjecie? Maci Jak tam Wasze bucikowe łowy? 😉 
Żyjecie?
Macie już coś na oku?
A może u Was temat już ogarnięty?
Dajcie znać! 
My właśnie kompletujemy buciki wiosenne dla całej naszej 5. 🙈
Trzymajcie kciuki! 😅🙈❤️
W najbliższych dniach będzie tutaj sporo bucikowych tematów - dla różnych rodzajów stópek na różnym etapie chodzenia. 
Już dziś zerknijcie do wyróżnionej relacji BUCIKI WIOSNA. ✅🔥
STAY TUNED! 🙂❤️
#mamafizjoterapeuta 
#bucikidladzieci
#bucikinawiosne
#pierwszekroczki
#babyshoes
Load More... Follow on Instagram

2022 - MamaFizjoterapeuta Małgorzata Paleczny.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności