Close Sidebar close
mamafizjoterapeuta
  • Jestem mamą…
    • Która jeszcze czeka.
    • Okruszka. (0-3 miesiące)
    • Małego Odkrywcy. (4-7 miesięcy)
    • Poszukiwacza Przygód. (8-36 miesięcy)
  • KURSY ON- LINE
  • O mnie
  • Dodatki
    • FIZJO-SŁOWNIK
    • DO POBRANIA
    • KORZYSTAMY
    • Polityka prywatności
  • KORZYSTAMY
  • WSPÓŁPRACA

  • Jestem mamą…
    • Która jeszcze czeka.
    • Okruszka. (0-3 miesiące)
    • Małego Odkrywcy. (4-7 miesięcy)
    • Poszukiwacza Przygód. (8-36 miesięcy)
  • KURSY ON- LINE
  • O mnie
  • Dodatki
    • FIZJO-SŁOWNIK
    • DO POBRANIA
    • KORZYSTAMY
    • Polityka prywatności
  • KORZYSTAMY
  • WSPÓŁPRACA
mamafizjoterapeuta
mamafizjoterapeuta
    0-3 miesiące 4-7 miesięcy 8- 18 miesięcy Leżenie na brzuszku

    5 cech fajnej MATY DLA DZIECKA

    30 stycznia 2019

    Dawno, dawno temu, za górami…za lasami… (a właściwie… w Krakowie ;)), kiedy na świat miało przyjść moje pierwsze dziecko i… kiedy jeszcze nie byłam pewna czy zawodowo zajmować się będę maluchami… jak chyba każda mama planowałam skompletowanie  wyprawki idealnej. Takiej, w której niczego nie zabraknie. Rysowała się przecież wtedy przede mną piękna wizja macierzyństwa – jak z reklamy 😉

    Było łóżeczko, ciuszki, wózek, cała sterta pieluch, kosmetyki i inne ważne akcesoria. Byłam bardzo dumna z siebie, bo wydawało mi się, że pomyślałam o wszystkim i że już nic mnie nie zaskoczy.

    Mój błogostan trwał do dnia, w którym… wróciliśmy z Franiem ze szpitala. 😉

    Życie szybko zweryfikowało moje „wizje”… 🙂 Po porodzie nie byłam taka piękna i uśmiechnięta, jak mamy z reklam… moje dziecko wcale nie przesypiało całego dnia (i nocy), łóżeczko było zbyteczne, bo Franio zdecydowanie lepiej czuł się w naszym łóżku. Początki karmienia piersią… łagodnie mówiąc… nie napawały mnie optymizmem. Do tego połowa rzeczy z mojej wyprawki okazała się zupełnie zbyteczna, a kiedy przyszedł czas na zabawy z synkiem, szybko okazało się, że przydałoby się coś, na czym można byłoby go bezpiecznie położyć…

    Łóżko nie było najszczęśliwszym pomysłem, bo spaliśmy wtedy na rozkładanej kanapie, a dywan okazał się zbyt twardy i nie byłam przekonana, czy chcę na nim kłaść małe dziecko… Położenie na nim kocyka nie wchodziło w grę, bo Franio, podczas leżenia na brzuszku zwijał go i zaciskał piąstki. Jednym słowem… potrzebowaliśmy czegoś, na czym mogliśmy bezpiecznie się bawić.

    I wtedy odwiedził nas Anioł! Dostaliśmy od znajomej matę piankową, bez której teraz nie wyobrażam sobie życia – jako mama, ale też jako fizjoterapeuta. 😉

    Oczywiście sklepy ze sprzętem dla fizjoterapeutów oferują nam bardzo fajne rozwiązania, są świetne maty, na których naprawdę można poszaleć, natomiast do domu, po raz kolejny zdecydowaliśmy się na tradycyjne rozwiązanie. Tym razem zakupiliśmy matę/ puzzle piankowe 😉 (mata po pierwszym dziecku niestety nie przetrwała do tego czasu, ale… trudno się dziwić – to już ponad 8 lat. ;))

    OK, ALE TO NIE O NAS MIAŁO BYĆ, TYLKO O MATACH

    Jak już pewnie zdążyliście się zorientować, na rynku dostępna jest cała masa propozycji – maty piankowe, dywaniki, maty edukacyjne… o kolorach i wzorach już nie wspomnę… Można oszaleć. 😉

    Dzisiaj chciałabym się skupić na matach piankowych, bo szczerze mówiąc jestem nimi zachwycona i uważam, że to bardzo fajna inwestycja, która może posłużyć nam przez lata (tak, nie pomyliłam się – zaraz zobaczycie). 😉

    Ale od początku:

    DLACZEGO MATA?

    Kto czyta mojego bloga wie, że nie bez znaczenia jest podłoże, na którym kładziemy dziecko. >>>ZOBACZ<<< Średnio twarda, płaska powierzchnia sprzyja temu, aby maluch mógł w optymalny sposób „poczuć siebie”, by mógł budować stabilny tułów, swobodnie obracać główkę, trenować obroty, podpierać się, prawidłowo obciążać stopy, bezpiecznie i stabilnie siedzieć…itp., itp., itp…

    Oczywiście potrzebna jest też różnorodność, ale średnio twarde podłoże naprawdę ma mnóstwo zalet.  😉

    ZDECYDOWALIŚMY SIĘ NA MATĘ PIANKOWĄ Z KILKU POWODÓW:

    • jest optymalna pod względem twardości,
    • nie zwija się (niektóre maty edukacyjne wykonane z materiałów marszczą się i tkanina dostaje się do wnętrza rączki dziecka – wtedy maluch często zaciska piąstki),
    • mamy puzzle, więc… kształt i rozmiar (a nawet wzór) maty możemy dostosować do swoich potrzeb,
    • kiedy maluch z niej „wyrośnie”- czyli skutecznie będzie nam z niej uciekał, może posłużyć do fajnej zabawy,
    • jest łatwa w utrzymaniu czystości.

    JAKĄ MATĘ DLA DZIECKA WYBRAĆ?

    PRZEDE WSZYSTKIM WYKONANĄ Z BEZPIECZNYCH MATERIAŁÓW

    Teoretycznie na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz sprzedaży mat zawierających szkodliwe substancje (np. ftalany*), ale zawsze warto upewnić się, że mata pochodzi z pewnego źródła i rzeczywiście jest bezpieczna dla naszego malucha.

    (* Ftalany, inaczej estry kwasu ftalowego, nazywane są często tanimi plastyfikatorami– służą do zmiękczania materiałów plastikowych. Są stosunkowo tanie oraz wpływają na poprawę trwałości plastikowych wyrobów, dlatego tak chętnie sięgają po nie Producenci. Jednak ftalany nie są trwale połączone z tworzywami sztucznymi i np. przy kontakcie ze skórą, śliną (co w przypadku dzieci jest wieeelce prawdopodobne :)) czy pod wpływem ciepła uwalniają się i mogą przeniknąć do organizmu.

    Uważa się, że ftalany mogą mieć wpływ na rozstrojenie gospodarki hormonalnej oraz zwiększenie ryzyka zachorowania na astmę, czy różnego rodzaju alergie, a nawet zaburzenia psychiczne.

    Swoją drogą… ciekawi mnie dlaczego tak często można je ”spotkać” np. w panelach, wykładzinach czy np. … pojemnikach na żywność!!! Hmmm….)

    ŚREDNIO TWARDA

    Na miękkim podłożu maluch by się nam ”zapadał”. Zdecydowanie trudniej byłoby mu zmieniać pozycje i wykonywać wszystkie te akrobacje, na które może pozwolić sobie na macie. 😉

    Zbyt twarda z kolei… przyprawiłaby o zawał serca chyba każdą mamę, która ma świadomość, że AKURAT nie zdąży przybiec z pomocą, kiedy maluch… traci równowagę i upada. 😉

    • O tym, jak ważne jest odpowiednie podłoże dla leżenia na brzuszku przeczytasz m.in w tym wpisie: >>>PRZEJDŹ<<<

    O LEKKO CHROPOWATEJ POWIERZCHNI

    To bardzo ważna cecha. Dobra mata nie może być śliska. Chropowata powierzchnia zapewnia lepsze „tarcie”. Docenią to z pewnością wszystkie mamy, których dzieci rozpoczynają np. przygodę z wysokim podporem czy czworakowaniem…

    NIEZBYT PSTROKATA

    Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale ja nie o tym. 🙂 Dziecko naprawdę nie musi być cały czas bombardowane bodźcami, bo zdarza się, że przynosi to odwrotny efekt od oczekiwanego. Zbyt pstrokata mata może utrudniać maluchowi ”wyizolowanie” z gąszczu obrazków tego, na którym mógłby i chciałby się skupić na dłużej.

    Nie wspominam już o tym, kiedy na macie zostanie np. klocek-  taki niewinny, malutki… a rodzic z impetem na niego nadepnie. Pisałam już o tym, wiem… ale takich rzeczy się nie zapomina. 🙂

    Dlatego my postawiliśmy na minimalizm w tej kwestii.

    TAKA, KTÓRĄ NIE TAK ŁATWO ZDEMONTOWAĆ

    Jeśli macie dywanik piankowy, ten punkt nie ma żadnego znaczenia. Jeśli natomiast planujecie zakup puzzli, zwróćcie uwagę jak ściśle są ze sobą połączone. Dziecko bardzo szybko zorientuje się, że można coś odczepić. 🙂 A takie rzeczy najbardziej kręcą! Dlatego jeśli zależy Wam, aby mata jak najdłużej pozostała jednak w całości, warto wziąć to pod uwagę.

    MATA – DYWAN CZY PUZZLE PIANKOWE?

    Decyzja oczywiście zależy od Was, bo obydwa rozwiązania są świetne, natomiast jeśli zaczniecie zagłębiać się w temat może rzucić się Wam w oczy to, że maty – dywany polecane są dla dzieci od pierwszego dnia życia, natomiast maty – puzzle – dla dzieci powyżej 10. miesiąca.

    O CO CHODZI?

    Szczerze mówiąc, kiedy to zauważyłam byłam bardzo zdziwiona i zastanawiałam się z jakiego powodu tak jest. Zasięgnęłam więc informacji u źródła, czyli u dystrybutora tych konkretnych mat.

    Okazuje się, że… takie są dyrektywy Unii Europejskiej. Maty piankowe na terenie UE mogą być dozwolone dopiero od 10. miesiąca życia (podczas gdy ten sam produkt np. w USA polecany jest dla dzieci od narodzin. Dywany nie podlegają tym przepisom.

    NASZ WYBÓR?

    Obecne testujemy matę SKIP – HOP PLAYSPOT i wszystko wskazuje na to, że to trafiony zakup. 🙂

    Od niedawna matę SKIP HOP PLAYSPOT możesz kupić z GRATISEM również w moim Sklepie. >>>PRZEJDŹ<<<

    *Wpisy mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty ani innego specjalisty, dlatego wszelkie wątpliwości koniecznie skonsultuj z osobą, która ma okazję zbadać Twoje dziecko. Dla dobra Twojego Maluszka nie udzielam porad on-line.

    PROPOZYCJE ZABAW NA MACIE (I NIE TYLKO) ZNAJDZIESZ TUTAJ:

    GOTOWE POMYSŁY NA ZABAWY w pierwszych 2. latach życia dostępne od teraz w PAKIECIE!

    ZOBACZ PAKIET


    Twoje udostępnienie wiele dla mnie znaczy, dziękuję! ❤️
       
    4 komentarze
    jaka mata dla dzieckajaką matę dla dziecka wybraćmata do zabawymata piankowa czy dywanik
    • Kłopot z wysokim podporem? Zobacz, czego unikać!

    • W czym po domu – czyli… czy każde dziecko powinno chodzić na bosaka?

    Zobacz również

    O co chodzi z tym „wydłużaniem stron”?

    18 czerwca 2020

    OBRONNOŚĆ DOTYKOWA czyli… co nieco o tym, dlaczego niemowlę może nie lubić przytulania.

    27 lutego 2022

    Materac dla dziecka

    16 listopada 2017

    4 komentarze

  • Reply Daria 27 września 2019 at 13:56

    Przyszła do mnie mata dokładnie ta, którą Pani używa. W instrukcji użytkowania pisze, aby ją wywietrzyc. Wietrzę już 3 dzień, a smród nie przemija😫 położyłam córeczkę na macie,a jej włoski zaczęły siedzieć…hm…plastikiem. Nie wiem,czy wierzyć w zapewnienia producenta o wysokiej jakości materiałów. Poza tym wydaje się być naprawdę dobra. Niestety od zapachu aż boli głowa.

    • Reply Gosia Paleczny 27 września 2019 at 23:14

      Tak, właśnie wiem, że część osób skarży się na nieprzyjemny zapach maty. Natomiast ja zamawiałam 3, w różnych odstępach czasowych i nie miałam tego problemu… Nie wiem z czego to wynika… :/

  • Reply Martyna 29 grudnia 2019 at 00:21

    Witam, proszę o pomoc, czy dla niespełna 4 miesięcznego dziecka lepiej zakupić matę czy dywan? Aby oczywiście posłużyło jak najdłużej, ale było z możliwie największą korzyścią dla córeczki od teraz.

  • Reply Daria 11 lutego 2020 at 15:53

    Witam! To jak to jest w końcu, chciałabym kupić matę już dla 6 tygodniowego dziecka, lepiej w takim wypadku dywan czy puzzle? Osobiście bardziej podobają mi się puzzle i wydaje się, że posłużą na dłużej, ale co będzie korzystniejsze?

  • Odpowiedź Anuluj

O mnie

 

 

Nazywam się Małgorzata Paleczny. Jestem pełnoetatową żoną, mamą i fizjoterapeutą. Kocham to, co robię i choć moja doba nigdy się nie kończy, postanowiłam założyć bloga.

 

Piszę o rozwoju psychoruchowym dziecka od narodzin, pokazuję sposoby na jego wspieranie, a także opowiadam historie z barwnego życia naszej siedmioosobowej rodziny 😉

 

Wpisy mają charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u fizjoterapeuty, dlatego nie udzielam porad on-line.

KOMPLETUJESZ WYPRAWKĘ? ZOBACZ O CZYM WARTO POMYŚLEĆ!

TWÓJ MALUSZEK JEST JUŻ NA ŚWIECIE? SPRAWDŹ CO DLA CIEBIE MAM!

Jesteś w ciąży? Sprawdź PAKIET OD 8 SPECJALISTÓW!

ZOBACZ PAKIET

KURS on-line: Typowy rozwój dziecka 0-3 miesiące

KUP KURS 0-3

KURS on-line: Typowy rozwój dziecka 4-7 miesięcy

ZAPISZ SIĘ

KURS on-line: Typowy rozwój dziecka 8-18 miesięcy

KUP KURS 8 - 18

E-BOOKI O NAJFAJNIEJSZYCH ZABAWACH!

E-book o zabawach z dzieckiem :)

ZOBACZ E-BOOK

E- book o zabawach po roczku.

ZOBACZ E-BOOK

E-book o leżeniu na brzuszku :)

ZOBACZ E-BOOK

Q&S czyli… pytania i podpowiedzi

ZOBACZ Q&S

JEŚLI TO, CO ROBIĘ JEST DLA CIEBIE WARTOŚCIOWE, MOŻESZ POSTAWIĆ MI KAWĘ! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dołącz do naszej wyjątkowej Społeczności!

List od M

NOWOŚĆ! AUDIOBOOK Z ZABAWAMI!

ZOBACZ AUDIOBOOK

Zobacz nas na Facebook

WYBIERZ TEMAT, KTÓRY CIĘ INTERESUJE:

  • 0-3 miesiące
  • 4-7 miesięcy
  • 8- 18 miesięcy
  • Bez kategorii
  • Czworakowanie
  • Leżenie na brzuszku
  • Mięśnie brzuszka
  • Napięcie mięśniowe
  • Obroty
  • Pełzanie
  • Pionizacja i chód
  • RÓŻNE
  • Siad
  • Stopy
  • UMIEJĘTNOŚCI:
  • Unoszenie nóżek
  • WIEK DZIECKA:
  • Wysoki podpór

mama_fizjoterapeuta

mama_fizjoterapeuta
TYDZIEŃ NIESPODZIANEK DZIEŃ #5 Dzisiaj mam dla TYDZIEŃ NIESPODZIANEK DZIEŃ #5
Dzisiaj mam dla Was coś, na co wiem, że wiele osób czekało! 😍
Powtórka webinaru o tym, jak "przetrwać" pierwsze miesiące z niemowlakiem i "nie zwariować".
Wskakujcie!
👉 https://youtu.be/lqA-5NEiDao
(Aktywny link w mojej dzisiejszej relacji)
Powtórka dostępna będzie tylko do końca niedzieli!
Tym optymistycznym akcentem kończymy TYDZIEŃ NIESPODZIANEK.
🔥 Jak się Wam podobało?
🔥 Chcecie więcej?
Koniecznie dajcie znać! ❤️⬇
#mamafizjoterapeuta #webinar #noworodek #niemowlę
To kto czeka ze mną na jutro? 😉😍 #mamafizj To kto czeka ze mną na jutro? 😉😍
#mamafizjoterapeuta #dzienojca #dzientaty #dzieńojca #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #noszeniemaznaczenie #niemowle #noworodekwdomu #dziecko #przyjaznapielegnacja #mamaidziecko #tataidziecko #jestemmama #mamąbyć #jestemwciazy #ciąża #ciąża2022 #rodzew2022 #bedemama #mamawdwupaku #sercepodsercem #poród #brzuszekciążowy #dzidziuś #mojewszystko #jestembojestes #rozwojtoniewyscig #rozwojdziecka #zabawyzniemowlakiem
🎉 Kochani, oto nowa, starsza ja. 🙂 Taką bę 🎉 Kochani, oto nowa, starsza ja. 🙂
Taką będziecie widywać mnie teraz częściej. 😉
Zapraszam Was dzisiaj do wspólnego świętowania moich urodzin! 🎂
TRZYDZIESTYCH DZIEWIĄTYCH!😱🤔🙈❤️
Z tej okazji przygotowałam dla Was specjalne rabaty w moim Sklepie! 
👉 https://sklepmamafizjoterapeuta.pl/
🔥-20% na wszystko! 🔥
💥💥💥Jednocześnie ogłaszam, że... TYDZIEŃ SUPER NIESPODZIANEK właśnie wystartował!
Ktoś pamięta poprzedni? 😉🤰🙃
Obserwujcie, aby niczego nie przegapić! 🧐
Będzie się działo!💪
Dobrego dnia dla Was! ❤️
Ps. Nadaję dzisiaj do Was z Chorwacji, gdzie mój mąż porwał nas urodzinowo, więc... będzie w tym tygodniu też pewnie trochę wakacyjnego spamu w relacjach.😉
#mamafizjoterapeuta #urodziny #promocja #mamafizjoterapeuta #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #noszeniemaznaczenie #niemowle #spłaszczonagłówka #noworodekwdomu #dziecko #przyjaznapielegnacja #mamaidziecko #tataidziecko #jestemmama #mamąbyć #jestemwciazy #ciąża #ciąża2022 #rodzew2022 #bedemama #mamawdwupaku #sercepodsercem #poród #brzuszekciążowy #dzidziuś #mojewszystko #jestembojestes #rozwojtoniewyscig #rozwojdziecka #zabawyzniemowlakiem
Puk, puk!
Czy są z nami Rodzice wcześniaków?💜
Jeśli tak, to zachęcam do zerknięcia do mojego wpisu na blogu!
👉 https://mamafizjoterapeuta.pl/2022/04/05/jak-rozwija-sie-wczesniak/
A jeśli macie ochotę, podzielcie się proszę swoją historią! 🥰🔥
👉 Jak żyjecie?
👉 Z czym się borykacie?
Dobrego dnia dla wszystkich!❤️
#mamafizjoterapeuta #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #noszeniemaznaczenie #niemowle #noworodek #noworodekwdomu #dziecko #przyjaznapielegnacja #mamaidziecko #tataidziecko #jestemmama #mamąbyć #jestemwciazy #ciąża #ciąża2022 #rodzew2022 #bedemama #mamawdwupaku #sercepodsercem #poród #brzuszekciążowy #dzidziuś #maluszek #mojewszystko #jestembojestes #rozwojtoniewyscig #rozwojdziecka #wczesniak #zabawyzniemowlakiem
Zdarzyło Ci się kiedyś myśleć o tym, że stó Zdarzyło Ci się kiedyś myśleć o tym, że stópki takiego Maluszka JUŻ przygotowują się do chodu? 🤔
Tak... brzmi jakby było "na wyrost", ale rzeczywiście tak jest! 💪🔥
Każde doświadczenie jest ważne dla ich rozwoju. ❤️
Jak to wygląda konkretnie?🤔
Pisałam o tym na blogu. Sprawdź!👉
https://mamafizjoterapeuta.pl/2020/08/31/jak-stopy-przygotowuja-sie-do-chodu/
Jestem ciekawa na jakim etapie jest teraz Twoje Maleństwo!
Daj znać! 🥰
🔥 Jeśli to, co robię jest dla Ciebie wartościowe, wiesz co robić.😉
💬📝✈❤️
Dziękuję!
Ps. Aktywne linki do wpisów, które mogą Cię zainteresować, znajdziesz w mojej dzisiejszej relacji.
#mamafizjoterapeuta #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #noszeniemaznaczenie #niemowle #noworodek #noworodekwdomu #dziecko #przyjaznapielegnacja #mamaidziecko #tataidziecko #jestemmama #mamąbyć #jestemwciazy #ciąża #ciąża2022 #rodzew2022 #bedemama #mamawdwupaku #sercepodsercem #poród #brzuszekciążowy #dzidziuś #maluszek #mojewszystko #jestembojestes #rozwojtoniewyscig #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #zabawyzniemowlakiem
6 dni
Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć, aby dziecko Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć, aby dziecko nie patrzyło w górę? 🤔
Jeśli tak, to jak to argumentowano? 🤔
👉 Daj znać! Jestem bardzo ciekawa!😊
A na blogu... znajdziesz dokładne wyjaśnienie ważnych kwestii;
Wskakuj!
💥 WPIS O PATRZENIU W GÓRĘ:
https://mamafizjoterapeuta.pl/2021/02/18/niemowle-patrzy-w-gore/
💥 WPIS O PALUSZKACH STÓP W BUZI:
https://mamafizjoterapeuta.pl/2020/06/25/czy-niemowle-musi-wkladac-palce-stop-do-buzi/
🔥 Jeśli to, co robię jest dla Ciebie wartościowe, wiesz co robić.😉
💬📝✈❤️
Dziękuję!
Ps. Aktywne linki do wpisów, które mogą Cię zainteresować, znajdziesz w mojej dzisiejszej relacji.
#mamafizjoterapeuta #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #noszeniemaznaczenie #niemowle #noworodek #noworodekwdomu #dziecko #przyjaznapielegnacja #mamaidziecko #tataidziecko #jestemmama #mamąbyć #jestemwciazy #ciąża #ciąża2022 #rodzew2022 #bedemama #mamawdwupaku #sercepodsercem #poród #brzuszekciążowy #dzidziuś #maluszek #mojewszystko #jestembojestes #rozwojtoniewyscig #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #zabawyzniemowlakiem
👉 Kto już opanował podnoszenie bokiem do podłoża?
👉 Czy początki były łatwe?
👉 Czy z czasem "weszło to w krew"?
💥💥💥 Daj znać! 
Więcej na temat przyjaznej pielęgnacji znajdziesz na blogu:
✅https://mamafizjoterapeuta.pl/2019/09/12/przyjazna-pielegnacja-czyli-co/
A o tym, jak do tego podejść i nie zwariować pisałam tutaj:
✅https://mamafizjoterapeuta.pl/2021/07/20/handling/
#mamafizjoterapeuta #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #noszeniemaznaczenie #niemowle #noworodek #noworodekwdomu #dziecko #przyjaznapielegnacja #mamaidziecko #tataidziecko #jestemmama #mamąbyć #jestemwciazy #ciąża #ciąża2022 #rodzew2022 #bedemama #mamawdwupaku #sercepodsercem #poród #brzuszekciążowy #dzidziuś #maluszek #mojewszystko #jestembojestes #rozwojtoniewyscig #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #zabawyzniemowlakiem
Kochani, dzisiaj podsyłam coś, co chyba najlepie Kochani, dzisiaj podsyłam coś, co chyba najlepiej podsumuje nasz tydzień...
Czy też czasami macie wrażenie, że Wasze dziecko posiada wbudowany... CZUJNIK WYSOKOŚCI? 😉
O ironio... pisałam o tym kiedyś na blogu:😅🙈🙃
Aktywny link w moim dzisiejszym stories. :) 
👉https://mamafizjoterapeuta.pl/2019/07/11/czy-tez-czasami-masz-wrazenie-ze-twoje-dziecko-jest-wyposazone-w-czujnik-wysokosci/
#mamafizjoterapeuta #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #noszeniemaznaczenie #niemowle #noworodek #noworodekwdomu #dziecko #przyjaznapielegnacja #mamaidziecko #tataidziecko #jestemmama #mamąbyć #jestemwciazy #ciąża #ciąża2022 #rodzew2022 #bedemama #mamawdwupaku #sercepodsercem #poród #brzuszekciążowy #dzidziuś #maluszek #mojewszystko #jestembojestes #rozwojtoniewyscig #rozwojdziecka #rozwojniemowlaka #zabawyzniemowlakiem
Load More... Follow on Instagram

2021 - MamaFizjoterapeuta Małgorzata Paleczny.