Z ostatniej chwili:
Cześć! 🙂
Witamy Cię serdecznie za kulisami!
Najświeższe doniesienia:
AKTUALNY STAN PRAC:
- Odsłuchiwanie gotowego materiału i ostatnie szlify!!! 🙂
OSOBY, KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ STWORZENIU PROJEKTU:
Małgorzata Paleczny
Pełnoetatowa żona, mama x4, fizjoterapeuta.
Na co dzień pracuje z niemowlętami oraz dziećmi do 4/ 5 roku życia.
Od 2017 roku prowadzi bloga www.mamafizjoterapeuta.pl gdzie pisze o rozwoju dziecka od narodzin do pierwszych samodzielnych kroczków (a nawet dłużej).
Uważa, że wspieranie dziecka w rozwoju to wspaniała przygoda!
Leszek Zduń
Absolwent krakowskiej PWST. W latach 1995- 1997 związany ze Starym Teatrem w Krakowie. Od 1997r. do 2009r. aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Prywatnie ojciec trójki dzieci.
Jest autorem i reżyserem bajki zrealizowanej dla telewizji- „Droga do Św. Mikołaja”.
W Teatrze Narodowym miała miejsce premiera sztuki jego autorstwa- „Mikołajowa przygoda w teatrze”.
Jest również autorem kilkunastu słuchowisk radiowych dla dzieci.
Współpracował z Fundacją Szczęśliwe Macierzyństwo. Owocem tej współpracy były dwie płyty jego autorstwa: „Bajki w trasie i na czasie” oraz „Płyta do zjedzenia”.
Joanna Kwiatkowska- Zduń
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 1998 roku jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Prywatnie mama trójki dzieci.
Julia Zduń
Przy Tulisiowym projekcie, Julia była odpowiedzialna za oprawę graficzną i tworzenie ilustracji. Ukończyła psychologię na University of Sussex w Brighton, UK.
Lubi poznawać i eksperymentować z przeróżnymi formami artystycznymi. Prowadzi na Instagramie profil Tefeko.pl z ręcznie robioną biżuterią. Jej pasją jest tworzenie filmów, dlatego od niedawna rozwija swój anglojęzyczny kanał na YouTube (pod nazwą With Julz).
Znajdziecie ją tutaj: YouTube: •With Julz Instagram: •im.julz , Tefeko.pl
Muzyka – Rafał Odrobina
Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i historyk sztuki. Solista i kameralista występujący w Polsce i za granicą. Pedagog, juror konkursów pianistycznych i konkursów piosenki. Komponuje muzykę autonomiczną oraz użytkową – do sztuk teatralnych, audycji, podcastów, filmów dokumentalnych, reklam, piosenek. Twórca wortalu IkonografiaChopina.pl, założyciel Studia ARS-MICA.
Prywatnie – tata kilkuletniej Córki. Strona artysty: www.rafalodrobina.pl
Kilka słów o Tulisiowym projekcie.
Czasami ktoś mnie pyta, czy trudno napisać muzykę do piosenki? Odpowiadam, że niekoniecznie. Często pomysł melodii, rytmu i harmonii pojawia się już kilka minut po przeczytaniu dostarczonego tekstu. Problem w tym, by skomponowany utwór spodobał się konkretnemu odbiorcy. Samą piosenkę można zaaranżować na dziesiątki sposobów, dowolnie zinstrumentować, osadzić w wybranej stylistyce. I każda z tych możliwości trafi w gust innego słuchacza…
W przypadku „Tulisiowego projektu” założeniem było przygotowanie muzyki odpowiedniej dla najmłodszych dzieci. To zaś oznaczało balansowanie pomiędzy naturalną chęcią puszczenia wodzy twórczej fantazji a świadomością, że percepcja maleńkiego człowieka jest inna niż dorosłego. Ba – inna nawet niż w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Kluczem musiały być proste i przewidywalne w konstrukcji tematy melodyczne oraz wyraziste i powtarzalne rytmy. W przypadku harmonii nie wolno było czerpać garściami z jej ogromnego bogactwa. Co najwyżej, do tradycyjnych następstw harmonicznych dodawać szczyptę oryginalnych smaczków – choćby po to, aby muzyka podobała się również Rodzicom. Całość należało ubrać w lekką fakturę instrumentalną, która nie przytłoczyłaby małego odbiorcy.
Przy takich priorytetach należało jednak uważać, aby dążąc do prostoty nie otrzeć się o banał. Celowa oszczędność środków wyrazu nie może nigdy prowadzić do ich ubóstwa. Najłatwiejsza melodia musi być na tyle ciekawa, by szybko zapadała w pamięć oraz prowokowała do ciągłego słuchania lub nucenia.
Jeśli chodzi o instrumentację, kompromisów nie było: żadnej elektroniki czy automatycznej perkusji (zbyt często serwowanej pociechom). Jedynie szlachetne brzmienie klasyki – fortepianu i gdzieniegdzie małej orkiestry symfonicznej.
To tyle, jeśli chodzi o ideę. A jak wyglądało to w praktyce?
Po otrzymaniu znakomitych, pełnych uroku tekstów Leszka Zdunia, skomponowałem muzyczne szkice, nagrałem je w odpowiednich dla wykonawców tonacjach i przygotowałem materiały do ćwiczenia. Następnie powstała ostateczna szata instrumentalna, odbyła się sesja nagraniowa w studio, a materiały trafiły do tzw. postprodukcji.
W trakcie tworzenia głównym i ostatecznym recenzentem piosenek była moja kilkuletnia Córeczka. Kiedy zaczęła przez cały dzień śpiewać „Tra ta ta tam, Pomysł na zabawę mam!” (refren jednego z utworów), uznałem, że jestem na właściwym tropie!
Studio Osorno
Studio nagrań OSORNO zajmuje się kompleksową produkcją dźwięku: reklam radiowych, podcastów, audiobooków oraz seriali audio. Studio zajmuje się także produkcją filmów animowanych, filmów szkoleniowych oraz wizerunkowych. Produkuje także eventy korporacyjne, uroczyste gale oraz koncerty. Wspiera klientów na każdym etapie powstawania wydarzenia: od scenariusza, przez niezbędną do realizacji technikę, po reżyserię.
OSRNO współpracuje z najpopularniejszymi w Polsce aktorkami i aktorami oraz dziennikarzami, a nasze produkcję cieszą się dużym uznaniem odbiorców i klientów.
- Kierownik produkcji: Aleksandra Szatkowska
- Realizacja nagrań: Maciej Zych
- Edycja i miks: Jan Jędrzejczyk
- Przesłuchania nagrań i nanoszenie poprawek.
O CO CHODZI Z TULISIAMI?
Zastanów się przez chwilę czy miewasz czasami takie dni, że pomimo sporej ilości czasu spędzonej z dzieckiem… wieczorem, kiedy maluch zaśnie… przychodzi refleksja, że można było spędzić ten czas bardziej produktywnie….?
Albo… mimo najszczerszych chęci czasami nie masz po prostu głowy do wymyślania wspólnych zabaw?
Jeśli tak, to przybijamy piątkę!
Ja mam 4 dzieci. Mój brat jest tatąx3, a… zabawy z Tulisiem/ Tulisią powstają po to, aby:
- wspierać Waszą relację,
- stymulować bazowe zmysły, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju małego człowieka,
- łagodnie, ale adekwatnie do wieku i możliwości wspierać osiąganie poszczególnych kamieni milowych rozwoju.
7 GOTOWYCH SCENARIUSZY NA 7 DNI TYGODNIA!
Premiera już wkrótce!
Bądź na bieżąco i nie przegap przedsprzedaży! 🙂
NAGRANIA:
Wybierz swojego Audiobooka. 🙂